Diskuse s uživatelkou:Jančulína

Z WikiSkript

Archiv původní diskuse naleznete ZDE.

--Míša R 12. 10. 2010, 13:46 (CEST)


První články[upravit | editovat zdroj]

Ahoj,

vidím, že ses do práce pustila s vervou:-) Gratuluji, tvé první články vypadají velmi dobře. Poprosím tě pouze o jednu věc – u každého článku vždy uváděj zdroj (pokud je převzatý) a použitou literaturu. Podrobnější informace k tomu nalezneš v nápovědě. Citace zapisujeme pomocí nástroje pro tvorbu citací, který má v liště ikonku Button_easy_cite.png. Pokud se ti nezobrazuje, je třeba v nastavení v udělátkách zapnout Editační tlačítko "Citace" a nástroj pro tvorbu citací. Nápovědu k nástroji nalezneš tady.

Hodně zdaru do další práce.

--Cooba.jpg Jakub Štefela (redakce WikiSkript ) 15. 10. 2010, 18:45 (CEST)

Lepra[upravit | editovat zdroj]

Milá Jano,

díky za vložení článku o lepře. Musím tě však upozornit na jednu věc: některé části se doslovně shodují s textem na Wikipedii, ze které čerpáš. Wikipedie má trochu jinou licenci než WikiSkripta, takže text se nemůže libovolně (byť s uvedením zdroje) přebírat. Platí to samozřejmě i pro jakékoliv jiné elektronické či papírové prameny, není-li uvedeno jinak.

Problematické pasáže je tedy potřeba přepsat vlastními slovy, v opačném případě by se musely odstranit. Kdybys potřebovala s něčím pomoci, neváhej mě nebo kohokoli jiného ze zkušenějších redaktorů kontaktovat.

Přeji příjemnou práci s WikiSkripty. --Jan Jeřábek.jpg Jan Jeřábek -- redakce WikiSkript 19. 10. 2010, 20:54 (CEST)

Poruchy vývoje zubů[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Jano,

děkuji ti za přepracování článku Lepra. V této chvíli již odpovídá pravidlům a žádná práva neporušuje. Děkuji ti také za vložení nového článku Poruchy vývoje zubů. Bohužel, některé jeho části se shodují s Vývojové poruchy orofaciální soustavy u dětí. Jedná se o obdobný případ jako minule, opět je potřeba problematické pasáže upravit.

V současné chvíli již máš za sebou množství editací a ve WikiSkriptech ses již jistě zorientovala. Navrhuji, abychom se opět sešli a pověděli si více. Rád bych ti také přesněji objasnil problematiku autorského práva. Počkej tedy prosím s dalšími úpravami daného článku do schůzky. Blíže se domluvíme po e-mailu.

Přeji hezkou neděli a měj se moc hezky

--Cooba.jpg Jakub Štefela (redakce WikiSkript ) 24. 10. 2010, 01:31 (CEST)

Vydání a vydavatel[upravit | editovat zdroj]

Přeji příjemnou neděli,

mockrát děkujeme za spoustu nových a užitečných článků v posledních dnech! V některých jsem Vám, s dovolením, trochu poopravil citace. Při vyplňování citací má být pod parametrem Vydání (vydání = ...) uvedeno pouze číslo, tedy o kolikáté vydání se jedná (pokud nebývá uvedeno, pak se jedná povětšinou o vydání první :-) Naopak vydavatele označíme v políčku Vydavatel (parametr vydavatel = ...).

Ještě mám pro Vás jeden tip - jednotlivé články neoznačujeme kategorií pro zkouškové otázky. V této kategorii (Kategorie:Zkouškové otázky) by měly být pouze samotné portály se zkouškovými otázkami, aby se v tom návštěvníci mohli snáze orientovat.

To jsou ale naprosté drobnosti. Daří se Vám vážně skvěle. Jen tak dál ;-)

Přeji příjemný zbytek víkendu. --Antonín Šípek.jpg MUDr. Antonín Šípek -- redakce WikiSkript 7. 11. 2010, 12:28 (CET)


Děkuji za podněty k zlepšení,zapracuji na tom. S přáním krásného dne.

Jančulína, 8. 11. 2010

Starší články[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Jani,

chci ti poděkovat za spoustu práce, kterou v pro WikiSkripta odvádíš. Za posledních 30 dní jsi podle statistik dokonce 4. nejaktivnější, což je fantastické:-) Navíc je tvá práce velmi užitečná, spousta článků je díky tobě ve velmi krátkém čase redakčně dokončena a to nám zvyšuje kvalitu a přidává na důvěryhodnosti u čtenářů.

Rád bych tě poprosil, jestli by ses mohla ve volné chvíli podívat na jeden starší článek, kterým jsi do WikiSkript přispěla. Jedná se o některé pasáže v článku Poruchy vývoje zubů, o kterém jsme se již bavili. Všiml jsem si, že jsi některé části již upravila, prosím, zkus dokončit úpravy tak, aby se již věty neshodovaly s těmi v Vývojové poruchy orofaciální soustavy u dětí. Tuším, že zbývá část Dysplázie.

A druhá věc: doplň prosím použitou literaturu u svých první článků: Lokální a svodná anestezie, Skloionomerní cement, Pigment, Amyloidóza a Akvaporin. Ideální je pomocí tlačítka Seznam literatury vložit celou patičku a umazat, co nepotřebuješ.

Ještě jednou děkuji za tvou aktivitu a množství odvedené práce. Pevně doufám, že ti nadšení vydrží:-)

Měj se pěkně a kdybys cokoli potřebovala, neváhej se ozvat.

--Cooba.jpg Jakub Štefela (redakce WikiSkript ) 27. 11. 2010, 19:36 (CET)


Ahoj Kubo, díky moc...snažím se:-) Na restech co nejdříve zapracuji. Dík za podnětné návrhy. Taky se měj.

--Jana Zítková 29. 11. 2010, 23:17 (CET)

Portály[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Jani,

omlouvám se, že jsem po Tobě vrátil kontrolu portálu v diskuzi Paradoxní embolie, ale pravděpodobně jsi daný článek do portálů zapomněla zařadit. Jakmile tak uděláš, podepiš prosím šablonu znova. Děkuji za spolupráci na redakční kontrole daného článku a omlouvám se za nepříjemnosti!

S pozdravem ----Logo 8g05.png Ondra Kučerka -- redakce WikiSkript 4. 3. 2011, 23:10 (CET)

Moje chyba,dík za upozornění:) --Jana Zítková 5. 3. 2011, 22:55 (CET)

Wikičtyřlístek[upravit | editovat zdroj]

Wiki4lístek

Ahoj Jano,

již delší dobu sleduji Tvoji práci ve WikiSkriptech a již nemohu déle čekat s udělením Wiki4lístku, který Ti právem náleží. Přijmi jej prosím, jako projev díků za Tvou nehynoucí ochotu tvořit nové pěkné články převážně z orofaciální patologie a zubního lékařství. Také množství Tvých editací je až neuvěřitelné. Podle statistik jsi už třináctou nejaktivnější redaktorkou WikiSkript s průměrně deseti editacemi na den. To je skvělé!

Kéž se Ti daří i nadále! --Jan Jirků.jpg Jan Jirků -- redakce WikiSkript 26. 3. 2011, 09:34 (CET)


Díky,budu se snažit i nadále :-) --Jana Zítková 28. 4. 2011, 14:20 (CEST)

Suché lůžko[upravit | editovat zdroj]

Dobrý den,

díval jsem se na Váš článek Suché lůžko a velmi se Vám povedl!! Jen bych Vás chtěl poprosit o upravení použité literatury. Pokud uvádíte jako zdroj přednášky, je potřeba uvést ještě pár informací navíc. Jako vzor můžete použít např. :

KARETOVÁ, Debora: Flebotrombóza.[Přednáška pro 5. ročník (1. LF UK kardiologie, všeobecné lékařství)]. Praha,17.12.2010.

Kdyby jste potřebovala s čímkoli poradit, obraťte se na mě nebo na kohokoli z redakce.

Přeji hezký den. --Josef Brychta Josef Brychta -- redakce WikiSkript 16. 4. 2011, 12:45 (CEST)


Díky za nový podnět,už jsem to opravila. --Jana Zítková 16. 4. 2011, 18:03 (CEST)

Krční sympaticus[upravit | editovat zdroj]

Ahoj, našel jsem článek Krční sympaticus. Je tam šablona Pracuje se a už je to měsíc, co se na tom článku naposledy dělalo. Jen jsem se chtěl zeptat, jestli ještě něco budeš dolaďovat, nebo to můžeme smazat :). Možná by se hodilo článek přejmenovat na Krční sympatikus protože ho pod nadpisem i tak nazýváš. Ale je to spíš věc vkusu každýho. Zatím je to pouze sesměrované, nechám to na tobě :).

Měj se hezky, --Pepa1.jpg Josef Tihlařík (redakce WikiSkript) 2. 5. 2011, 21:42 (CEST) 16. 5. 2011, 18:57 (CEST)

Receptura[upravit | editovat zdroj]

Milá kolegyně,

děkuji za založení recepturních článků. Myslím, že se stanou vyhledávanou pomůckou!

Několik receptů jsem prošel a dovolil si v maličkostech poupravit. Prosím, podívejte se také na aktuální předpisy: dle poslední změny zákona se již u opiátů nemusí síla rozepisovat slovem, je tedy otázka, zda to v receptech nechávat. Podívejte se také prosím na poznámku u receptu týkajícího se eradikace H. pylori – mám pocit, že stávající doporučení je jiné (místo H2 blokátoru by měl být inhibitor protonové pumpy).

Omlouvám se, že jsem neprošel všechny vložené recepty, víc jich už nestihnu; doufám, že Vám aspoň těch několik úprav pomůže.

Přeji, ať se v další práci daří--Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 3. 6. 2011, 23:32 (CEST)


Milá Jančulíno,

děkuji za vypracování mnoha otázek z farmakologie. Jen taková prosba do budoucna: Prosím, abyste při zakládání nových článků vždy zkontrolovala, zdali článek s daným obsahem již náhodou neexistuje. (Došlo k tomu u článků Kombinace NSPZL a Kombinace NSPZL (receptura), Opioidní analgetikum v kapkách a Opioidní analgetikum v kapkách (receptura), Salinické laxans a Salinické laxans v neděleném prášku (receptura), Keratoplastická mast a Keratoplastická mast (receptura).) Ušetříte tím čas sobě při vytváření takových článků a ostatním redaktorům čas, který musí strávit jejich sjednocováním. Již (před několika měsíci) vytvořené příklady z magistraliter receptury naleznete na portálu zkouškových otázek z farmakologie (VL).

Dále si nejsem jistý tím, zdali je vypracovávání receptů s hromadně vyráběnými léčivými přípravky úplně nutné. Na zkoušce je možné mít u sebe Brevíř, v němž je možné najít mnoho různých léčivých přípravků splňujících zadání, a ve vypracování nikdy nelze uvést všechny možnosti. Registrované léky se také mění. A pokud uvedete jen některé firemní názvy, může to vypadat jako reklama. Magistraliter receptura má sice jistě také mnoho řešení, ale ta nejsou vůbec snadno dohledatelná (a dovednost vytvářet recepty de novo se, žel, vytrácí), takže tam vypracovávání je žádoucí, navíc se látky uvádějí chemickými názvy, ne firemními. To ovšem jen můj skromný názor, pokud si za vypracováváním HVLP receptury stojíte a děláte to v rámci procvičování a pokud budou ostatní členové redakce souhlasit, vřele do toho.

Zdraví, a ať máte radost a prospěch ze své práce, přeje -- Dusek Pavel.jpg Pavel Dušek ( | ) 5. 6. 2011, 21:26 (CEST)

Histochemie[upravit | editovat zdroj]

Ahoj, všiml jsem si, že jsi zakategorizovala některé články z histochemie do kategorie chemie. Tyhle články se, ale týkají hlavně histologie, takže by spíš měly patřit tam. U několika jsem to už upravil, ale nevím, jestli jsem narazil na všechny, tak se na to kdyžtak podívej a to tam ještě přidej. Díky --BillyBones.jpg Honza Mudruňka -- redakce WikiSkript 5. 6. 2011, 15:31 (CEST)

Duplicitní články[upravit | editovat zdroj]

Milá Jančulíno,

díky za velké množství článků s recepty v sekci farmakologie. Bohužel mnoho receptů už bylo na těchto stránkách zpracováno. Např článek Opioidní analgetikum v kapkách a tvůj Opioidní analgetikum v kapkách (receptura) Jsou téměř totožné. Prosím, než založíš nový článek, zkontroluj jestli podobný už neexistuje.

Konkrétně recepty jsou na portálu farmakologie vypsány jak starší, tak i ty tvé. Bude třeba některé sloučit, popřípadě smazat. To samozřejmě neznamená, že by byly nekvalitní. Budeme se snažit situaci nějak vyřešit.

Zdravím :) ----Jana Novotná - Jana Novotná (redakce WikiSkript) 5. 6. 2011, 21:43 (CEST)


Ahoj, má chyba. Nějak mě nenapadlo to předem zkontrolovat,kor když jsem je neviděla na portálu. Příště dám pozor.--Jana Zítková 9. 6. 2011, 22:01 (CEST)

Monokumarinové antikoagulans[upravit | editovat zdroj]

Ahoj, narazil jsem na tvůj článek Monokumarinové antikoagulans a chtěl bych Tě poprosit o doplnění literatury, resp. informace k Brejvíři.

Děkuji a přeji krásné léto. --Josef Brychta Josef Brychta -- redakce WikiSkript 15. 8. 2011, 13:29 (CEST)
Přidávám ještě články: Moderní antihistaminikum při alergických projevech a Moderní antikoncepční přípravek, kterým chybí uvedené zdroje.
--Josef Brychta Josef Brychta -- redakce WikiSkript 15. 8. 2011, 13:46 (CEST)

Obrázky a licence[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Jančulíno :-),

všimla jsem si, že často podepisuješ v redakční šabloně parametr obrázky a přitom nepodepisuješ parametr licence. Jen ti chci připomenout, že tyto dva parametry patří k sobě, jedná se o licenci obrázků, které v článku jsou. Je proto praktičtější při kontrole obrázků rovnou zkouknout i to, jestli mají licenci v pořádku a podepsat oba parametry v šabloně najednou. ;-)

Měj se moc hezky, ať se ti daří, s pozdravem --Weru.jpg Veronika Zemanová -- redakce WikiSkript 4. 10. 2011, 21:02 (CEST)


Ahoj, aha to jsem nevěděla, napravím to:-) Taky přeji krásný den! --Jana Zítková 5. 10. 2011, 11:19 (CEST)


Ahoj Jančulíno,

dneska jsem narazil na článek plicní cirkulace, kde jsi zkontrolovala obrázky a licence. Ty obrázky tam sice jsou výborné, ale všechny jsou bohužel ukradené. Pokud kontroluješ obrázky, které nejsou z Wikimedia Commons, tak musíš být trochu důslednější a prohlédnou si odkud ty obrázky pocházejí. --BillyBones.jpg Honza Mudruňka -- redakce WikiSkript 26. 1. 2012, 12:06 (CET)

Redakční šablona − kontrola zdrojů[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Jančulíno,

díky za spoustu užitečné práce, kterou děláš pro WikiSkripta. Jen jsem si všimla, že někdy podepisuješ parametry redakční šablony jako např. členění, nadpisy, aniž by byl podepsán parametr zdroje. Na posledním WikiWeekendu jsme si říkali, že jako první bychom u článku měli kontrolovat zdroje. Nemá totiž cenu článek třeba prolinkovávat a kontrolovat členění, pokud se teprve později zjistí, že se jedná o copyvio a veškerá práce na článku tak přišla na zmar. Více o tom se píše zde, tak se na to prosím podívej.

Měj se hezky,

--Cernater.jpg Tereza Černá -- redakce WikiSkript 2. 11. 2011, 12:21 (CET)

Ahoj, díky za radu. To jsem nevěděla. Podívám se na to. Také se měj hezky. --Jana Zítková 3. 11. 2011, 11:44 (CET)

Povýšení[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Jani!

Na WikiWeekendu jsme se shodli, že za velké množství výborně odvedené práce zasloužíš odměnu a povýšení do správcovského stavu. Doufám, že Tě práce ve WS bude i nadále bavit a budeš s nimi trávit svůj čas a budeš šířit jejich dobré jméno.

Hezký víkend --Cat.katka.JPG Kateřina Kůlová -- redakce WikiSkript 21. 4. 2012, 09:54 (CEST)

Ahoj! Díky moc, opravdu si toho vážím a budu se snažit pracovat dál :-) --Jana Zítková 21. 4. 2012, 20:11 (CEST)