Diskuse s uživatelkou:Míša R

Z WikiSkript

Archiv původní diskuse naleznete ZDE.

--Karel Němec 2. 10. 2010, 14:59 (CEST)

Obrázky, první článek[editovat zdroj]

Ahoj Míšo,

dovolil jsem si nahlédnout na Tvé pískoviště a nestačím se divit, jak Ti to pěkně jde! Navíc článek o karcinomu pankreatu zde chybí a myslím si, že je velice chválihodné jej zpracovat.

Rád bych Tě jen upozornil na pár věcí:

  • Obrázky, které jsi vložila (1, 2) jsou sice přehledné, ale obávám se, že porušují autorská práva, jelikož je autor neuvolnil (aspoň to nepředpokládám) pod volnou licencí. Máš-li takové svolení, případně máš-li možnost jej získat, pak v pořádku. V opačném případě myslím, že budou muset být smazány. Raději si tedy podmínky užití cizích obrázků a textu přečti, prosím.
  • Dávej si pozor, aby vkládané články nebyly doslovným přepisem existujících zdrojů. Což ale myslím není Tvůj případ.
  • Zcela správně uvádíš Použitou literaturu. Pakliže toužíš tento krok dovést k dokonalosti, používej formátování Wiki. Nápovědu nalezneš zde.
  • Kvůli jednotnému vzhledu článků je třeba se držet progresivního pravopisu, tj. místo metastasy psát metastázy a pod.

Budeš-li potřebovat pomoc nebo radu, neváhej mě kdykoli kontaktovat.

Přeji krásný zbytek víkendu!

--Karel Němec 3. 10. 2010, 02:40 (CEST)

Jak jsi to smazal?? stačí to vymazat v editaci toho obrázku nebo je to složitější?

--78.128.188.96 3. 10. 2010, 17:38 (CEST)

Mazat může až správce :-) Stačí požádat nebo dát k požadovanému obrázku nebo článku návrh na smazání v podobě šablony Smazat. Zdravím --Karel Němec 3. 10. 2010, 18:03 (CEST)

Dotazy[editovat zdroj]

Míšo, vidím, že jsi na své pískoviště dala pár dotazů. Všechny Ti je zodpovím během našeho setkání, ale chci Tě jen upozornit na stránku Ptáte se, kde můžeš takové otázky pokládat. Většinou se lidé na osobní pískoviště nedívají, takže tam by Tvůj dotaz zůstal zapomenut... Více Ti řeknu ve středu. Hezký večer! --Petr Kajzar (redakce WikiSkript) 4. 10. 2010, 22:02 (CEST)

Obrázky[editovat zdroj]

Ahoj Míšo!

Jen malé drobnosti.

Při nahrávání obrázku do Wikiskript se do kolonky "datum" vyplňuje datum vzniku obrázku.

Když přejímáš obrázek z Commons a autor neuvedl své celé jméno, uveď prosím i odkaz na autorovu stránku. Můžeš k tomu použít vychytávku „commons“, která vytvoří odkaz na Wikimedia Commons automaticky. Koukni nyní na Tvůj obrázek zde [1].

Jinak vítej ve Wikiskriptech! Tvůj první článek je moc hezký!!

Hezké odpoledne!! --OK 10. 10. 2010, 14:14 (CEST)

jj, díky Ondro, už jsem si srovnávala rozdíly. Pro příště se polepším.

--Míša R 10. 10. 2010, 14:18 (CEST)

To nebyla výtka! Jen přátelské doplnění! :-) --OK 10. 10. 2010, 14:21 (CEST)

já vím :-D --Míša R 10. 10. 2010, 14:25 (CEST)

Karcinom pankreatu a názvy článků[editovat zdroj]

Ahoj,

pokusil jsem se odpovědět na tvůj dotaz na stránce Diskuse:Karcinom pankreatu/genetika a přidávám malé doplnění:

Tak v první řadě díky za super články, na to, že si ve WikiSkriptech pár dní vypadají fantasticky:-) Omlouvám se tedy, že jsem se místo jednoduché odpovědi na dotaz pustil do vysvětlování problému podčlánků. Ale vzhledem k tomu, jak rychle jsi se tu zorientovala, mi pár detailů navíc jistě odpustíš:-)

K tvému článku: Dovolil bych si navrhnout jeho přesunutí pod název Karcinom pankreatu (genetika). Vyřeší to problém s podčlánkem a navíc to lépe odpovídá doporučením v nápovědě. Tedy, že článek zabývající se problematikou z hlediska jednoho oboru pojmenováváme s názvem oboru v závorce. S přesunováním článků už máš zkušenosti, takže to jistě hravě zvládneš.

Jinak přeji hodně elánu do další práce a mnoho úspěchů s objevováním dalších záludností WikiSkript:-)

--Cooba.jpg Jakub Štefela (redakce WikiSkript ) 12. 10. 2010, 15:54 (CEST)

Asi takto Karcinom pankreatu (genetika) Portál:Genetika? --Míša R 12. 10. 2010, 16:09 (CEST)
Článek si založila zcela správně a správně i zařadila do portálu. S přesouváním existujících článků je to poněkud ošidné, pokud už článek pod žádaným jménem existuje, neboť je potřeba jej smazat. To může pouze správce, proto jsem to udělal za tebe.
V tuto chvíli je to tedy takto: Tvůj článek je na stránce Karcinom pankreatu (genetika), je tak i zařazen v portálu. Diskuze je také pod tímto jménem. Z původního názvu Molekulárně genetické mechanismy vzniku karcinomu pankreatu na nový název vede přesměrování. Název Karcinom pankreatu/genetika navrhnu na smazání, neboť je lehce matoucí.
Doufám, že jsem tě hlavně moc nezmátl tebe:-) Kdyby nebylo zcela jasné, co jsem udělal, klidně se ptej, pokusím se to vytvětlit lépe.
Díky a měj se hezky --Cooba.jpg Jakub Štefela (redakce WikiSkript ) 12. 10. 2010, 16:35 (CEST)
Umístit genetiku karcinomu na podstránku jsem Míše poradil já. Vycházel jsem z toho, že na verzovanou stránku (tj. se závorkami) je ta genetická informace příliš složitá a pro pregraduál snad i nadbytečná. Proto, jak jsme se kdysi dohodli, jsem navrhl obsah přesunout na podstránku coby nadstandardní text. I nové, Kubou navržené řešení je však možné a nijak zásadně proti němu nebrojím... :-) --Petr Kajzar (redakce WikiSkript) 12. 10. 2010, 19:01 (CEST)
Ahoj, narazila jsem na tento článek, že je stále označen za rozpracovaný-zapomenutý. Mohla by ses na něj prosím znovu podívat a doplnit ho nebo odstanit šablonu {{Pracuje se}} (případně vložit {{Pahýl}}, ale zdá se mi docela podrobný). Díky a přeji hezký den! ----Logo 8g05.png Kotletka -- redakce WikiSkript 26. 1. 2011, 15:52 (CET)
Ano, ano... Zapomenutá šablona :-) --Romerová.jpg Michaela Romerová -- redakce WikiSkript 26. 1. 2011, 16:05 (CET)

Sjednocovací šablony[editovat zdroj]

Zdravím Míšo,

trochu jsem přeuspořádal články se šablonou sjednotit - přesunul jsem šablonu na diskusní stránku. Většinou se snažíme (alespoň já to tak dělám), dávat tuto šablonu ne přímo do článku, ale právě na jeho diskusní stránku. Nechceme totiž čtenáře děsit šablonou s vykřičníkem :-) Vložení na diskusní stránku plně splní účel - neboť redakce si tuto stránku (viz Kategorie:Sjednotit) stejně najde a pro čtenáře tato šablona nemá přidanou hodnotu, naopak by ho mohla trochu vyděsit. Každopádně, díky moc za všechny editace. Držím palce, ať se daří i nadále. Na viděnou na WikiVíkendu! --Antonín Šípek.jpg MUDr. Antonín Šípek -- redakce WikiSkript 20. 10. 2010, 19:14 (CEST)

Tondo, tohle se stalo pod mým dozorem. V zápalu wikiboje jsem si neuvědomil tuhle maličkost, beru chybu na sebe a omlouvám se. Nicméně se jedná o články s genetickou tématikou - nechtěl bys na to mrknout okem zkušeného genetika a případně vymyslet nějaký závěr, který bychom pak třeba Míše dali za úkol :-) ? --Petr Kajzar (redakce WikiSkript) 20. 10. 2010, 20:11 (CEST)
Ahoj Petře, Ahoj Míšo,
já jsem na to už koukal a zatím si s tím trochu lámu hlavu, protože jedno je článek ze skript prof. Štípka, a to druhé je výpiskový článek, který není úplně dotažený do konce, ale zase možná pro genetiku by nemusel být tak chemicky podrobný, ale spíš obsahovat nějaké jiné podrobnosti. Asi bych byl v tomto případě pro verzování stránek (biochemie, genetika), nicméně bych se o tom pobavil až na WikiVíkendu, neboť já stále čekám na diskusi o tom, jak přesně verzovat... protože pokud budeme verzovat podle předmětů na LF1, tak by se to mělo objevit i v té závorce, jak je tomu dnes u portálů.... ale to je na dlouhou diskusi, kterou bych nechal právě až na WikiVíkend. Prozatím bych to prozatím ponechal v současném schizofrenním stavu :-)
Hezký večer všem. --Antonín Šípek.jpg MUDr. Antonín Šípek -- redakce WikiSkript 20. 10. 2010, 21:44 (CEST)

Přesměrování[editovat zdroj]

Ahoj Míšo, možná bude trochu lepší vkládat přesměrování před šablonu vyzývající ke smazání: pokud stojí na prvním místě, funguje, pokud však až na některém dalším, k přesměrování nedojde.

Funkční
#PŘESMĚRUJ [[Toxické kovy]]
{{Smazat | Obsah stránky byl přemístěn pod vhodnější název}}
Nefunkční
{{Smazat | Obsah stránky byl přemístěn pod vhodnější název}}
#PŘESMĚRUJ [[Toxické kovy]]

--Petr-Adam.jpg Petr Adam -- redakce WikiSkript 1. 12. 2010, 16:39 (CET)

Ahoj Petře,
tak to se moc omlouvám. Jen jsem se řídila pokyny z Tvojí šablony: "Chcete-li navrhnout smazání některé stránky, vložte {{Smazat}} na začátek jejího zdrojového textu" na Šablona:Smazat. Pokud je tento postup chybný, bylo by vhodné text šablony opravit.
--30px Michaela Romerová -- redakce WikiSkript 1. 12. 2010, 16:49 (CET)
Ano, máš pravdu, už jsem to do šablony doplnil, omlouvám se za chybné instrukce, tenkrát jsem si možnost vkládání na přesměrovanou stránku neuvědomil. --Petr-Adam.jpg Petr Adam -- redakce WikiSkript 1. 12. 2010, 16:56 (CET)

Mimochodem dívala jsem se, že některé z těchto stránek jsi přesouval Ty, ale zapomněl jsi opravit odkazy na ty původní stránky ("Odkazuje sem") ještě předtím, než jsi stránky přesunul. Myslím, že je vhodné nejprve opravit odkazy a pak až stránku přesunout, protože by se na to později mohlo zapomenout. Alespoň tak mi to vysvětloval můj školitel.

--30px Michaela Romerová -- redakce WikiSkript 1. 12. 2010, 16:58 (CET)

Pokud jde o nějaký vyloženě nevhodný název (například dle znění zkouškové otázky z hygieny), považoval bych opravu odkazů za krajně vhodnou. Pakliže však jde jen o alternativní jméno (například Karcinogeneze namísto Kancerogeneze, případ kde přesměrovaný článek jistě nebude vymazán), oprava nutná není, ba ji považuji za ztrátu času. Je docela dobře možné, že i v prvním případě opravu občas opomenu. Každopádně správce, zamýšlející některou stránku smazat, má povinnost odkazy předem zkontrolovat a opravit – ač, jak správně píšeš, na to může zapomenout. --Petr-Adam.jpg Petr Adam -- redakce WikiSkript 1. 12. 2010, 18:21 (CET)


Podpisy v redakční šabloně[editovat zdroj]

Ahoj Míšo, všiml jsem si, že si teď dělala hodně redakčních kontrol. Ale pokud pouze podepisuješ ověření v redakční šabloně, označ tuto editaci prosím pouze jako "malou editaci". Pokud to neoznačíš jako malou editaci, tak je o této změně zaslán e-mail automaticky každému, kdo na této stránce cokoliv upravoval. Mě osobně přišlo za poslední dva dny asi 20 takovýchto e-mailů. A navíc by si někdo mohl myslet, že pokládáš dotaz k danému článku a ne že podepisuješ redakční šablonu. Jako velká editace se to označuje pouze pokud jsi zkontrolovala poslední položku v šabloně a tím ukončila i celou redakční kontrolu.
Díky --Jiri Mudrunka.jpg Jiří Mudruňka -- redakce WikiSkript 7. 1. 2011, 14:11 (CET)

Ahoj Jirko, díky za upozornění, některé věci mi docházejí pomalu a taky často zapomínám. Zrovna nedávno se toto téma řešilo na Wavu... Polepším se :-). --Romerová.jpg Michaela Romerová -- redakce WikiSkript 7. 1. 2011, 14:18 (CET)

Wiki4lístek[editovat zdroj]

Wiki4lístek.png

Ahoj Míšo!

Rád bych Ti poděkoval, že i při Tvém vytížení jsi se pustila do WikiSkript a kontinuálně odvádíš obrovské množství super-kvalitní práce (během 6 měsíců máš na kontě 2298 editací)!! Přijmi, prosím, tento Wikičtyřlístek – symbolické poděkování a ocenění Tvého přínosu WikiSkriptům! ----Logo 8g05.png Ondra Kučerka -- redakce WikiSkript 31. 3. 2011, 16:46 (CEST)


Ahoj Ondro!

To je od Tebe velmi milé! Nejdřív jsem si říkala, kde jsi vzal to šílené číslo, ale teď se dívám, že je to pravda. Asi bych neměla pořád sedět u toho počítače :-D. Pokecáme na WikiVíkendu :-). Skoro doma, že? --Romerová.jpg Michaela Romerová -- redakce WikiSkript 31. 3. 2011, 22:04 (CEST)

Určitě pokecáme.. No, já to mám opravdu jen "přes kopec"; to bude zvláštní cesta "domů-nedomů" :-).
Hezký víkend! ----Logo 8g05.png Ondra Kučerka -- redakce WikiSkript 1. 4. 2011, 21:37 (CEST)

Obrázek[editovat zdroj]

Ahoj Míšo!

Především se přidávám k zástupu lidí pějících chválu na Tvou práci, opravdu obdivuhodné!

Všiml jsem si, že jsi odstranila obrázek u článku Zvracení. Naprosto s Tebou souhlasím, ačkoli zvratky na talíři (s výjimkou menzy) jsem osobně nikdy neviděl. Mám co dohánět. Každopádně si myslím, že příště by bylo před smazáním možná vhodné kontaktovat vkladatele nebo vznést návrh a názor na diskuzi k článku, přijde mi to jako slušnost :-)

Měj se moc hezky! --Nemekar.jpg Karel Němec -- redakce WikiSkript 7. 4. 2011, 10:07 (CEST)

Ahoj,

na tom něco je... Myslíš, že to má ještě smysl, když jsem jej už z článku smazala? Osobně si myslím, že vkládání obrázků takového charakteru je na pokraji vandalismu a ráda bych tento obrázek navrhla na smazání. (Spíš bych ten obrázek navrhla na smazání a o tom uvědomila autora.) Co myslíš? --Romerová.jpg Michaela Romerová -- redakce WikiSkript 7. 4. 2011, 10:14 (CEST)

Přesně tak, tak bych to taky viděl :-) Teď už je to nejspíš jedno, nic nevracej, můžeš to Petrovi jen dát vědět. Btw mám pocit, že na tom obrázku ani nejsou zvratky, jen nějaké nepovedené studentské lečo ;-) Každopádně je to solidní humáč :-)
--Nemekar.jpg Karel Němec -- redakce WikiSkript 7. 4. 2011, 10:26 (CEST)

Soubor v článku Akční potenciál v srdci[editovat zdroj]

Milá Míšo,

označila jste ke smazání soubor Soubor:Vtextu20061106112550.jpg kvůli porušení autorských práv. Před tím jste tentýž soubor označila jako copyvio. Nemohu však nikde dohledat, jestli kromě onoho označení proběhl nějaký pokus o vyřešení copyvia. Chtěl bych proto poprosit:

  • Pokud zpracováváte článek nebo soubor porušující autorská práva, postupujte podle instrukcí na stránce Fórum:Postup při porušení autorských práv. Vyhnete se tím vzniku nedorozumění.
  • Pokud správně vyplníte šablonu {{Zpracovat}} dle výše uvedených instrukcí, není ji už nutné ručně měnit za šablonu {{Smazat}}. Po uplynutí zadané lhůty článek překategorizuje sama.
  • Pokud navrhujete odstranění obrázku, který je použit někde v textu, snažte se jej, prosím, nahradit. Přinejmenším jej předejte grafikům k překreslení, nebo se pokuste o jiné rozumné řešení (v krajním případě o vložení externího obrázku). Pokud by správce přehlédl, že maže použitý soubor, vznikl by přerušený link.

U zmíněného obrázku jsem vrátil šablonu Zpracovat. Prosím, udělejte ostatní potřebné. Pokud by vznikly nějaké nejasnosti, neváhejte se ozvat.

Zdravím--Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 9. 4. 2011, 12:19 (CEST)

Dobrý den,

autorka je kontaktována, pokud se neozve do Vámi zadaného data, požádám o překreslení grafiky.

S pozdravem a přáním hezkého dne

--Romerová.jpg Michaela Romerová -- redakce WikiSkript 9. 4. 2011, 14:25 (CEST)

Děkuji mnohokrát! Přeji hezký zbytek víkendu--Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 9. 4. 2011, 17:12 (CEST)

Citace[editovat zdroj]

Ahoj, mám prosbu. U citace z tvého článku Podpora zdraví v podnicích je neplatné ISBN.

  • TUČEK, M. a D. PELCOVÁ, et al. Bezpečnost a ochrana zdraví při práci v malých a středních podnicích : Příručka pro zaměstnavatele. 2. aktualizované vydání vydání. Praha : Státní zdravotní ústav, 2009. 61 s. s. 53−56. ISBN 80-7071-310-5.


Nikde se nemohu dopátrat správného z toho aktualizovaného vydání z roku 2009. Dokonce jsem ho našla na SISu https://is.cuni.cz/studium/predmety/index.php?do=predmet&kod=B01053, ale zdá se být chybné. Jestli máš tu knížku doma, mohla by ses prosím kouknout, kde je chyba?

Díky moc --Dancza.jpg dancza -- redakce WikiSkript 20. 4. 2011, 17:51 (CEST)

Ano, knihu mám u sebe a ISBN je přesně. Možná je problém někde jinde. Tu knížku jsme dostali zapůjčenou od našeho Ústavu hygieny a epidemiologie 1.LF UK. Je to příručka pro zaměstnavatele, neprodejná. Patrně proto není v databázi.
Ale co teď s tím? Máš nějaký nápad?
--Romerová.jpg Michaela Romerová -- redakce WikiSkript 20. 4. 2011, 19:10 (CEST)
Máme hned několik možností: ISBN: - nebo to nechat takhle a nebo to obejít a citovat starší vydání z roku 2004. Co ty na to? Sama si nejsem jistá, co je nejsprávnější.
--Dancza.jpg dancza -- redakce WikiSkript 20. 4. 2011, 23:18 (CEST)
Obdobně se chová citace skript Patobiochemie buňky (třeba zde: Poruchy signalizace způsobující hyperproliferaci nádorových buněk). Asi to bude opravdu tím, že je to vydané pouze na fakultě. Osobně si myslím, že to není problém a nechal bych to být.
--Cooba.jpg Jakub Štefela (redakce WikiSkript) 20. 4. 2011, 23:26 (CEST)
Asi bych to taky tak nechala. Možnost dát tam starší vydání se mi moc nelíbí, protože to není kniha, ze které jsem čerpala.
Nabízí se ale jiná otázka: Jak dostat tu knihu do databáze ISBN?
--Romerová.jpg Michaela Romerová -- redakce WikiSkript 21. 4. 2011, 09:01 (CEST)
Rozhodně je správné uvést přímo tu knihu, ze které bylo čerpáno. Míša to tedy udělala naprosto správně. To, že ISBN není v databázi jen znamená, že v dané knihovně není dané vydání k dispozici. Neexistuje "centrální" databáze všech ISBN, která by byla úplně kompletní a správná, takže ani její doplnění není možné... A to, že nám naše speciální stránka hází chybu v ISBN považuji spíš za drobný nedostatek našeho softwaru než za skutečný problém. --Petr Kajzar (redakce WikiSkript) 22. 4. 2011, 14:18 (CEST)
Ok a moc díky za rady.--Dancza.jpg Daniela Krupičková -- redakce WikiSkript 22. 4. 2011, 17:28 (CEST)


Žlučové cesty[editovat zdroj]

Ahoj Míšo,

během studia článku Žlučové cesty jsem narazila oddíl Žlučníku, který jsi do této stránky vložila, tak jsem se chtěla poptat, zda-li je nutné odkazovat tímto způsobem na danou problematiku či není lepší odkázat pouhým prolinkem. Myslím, že by bylo možná vhodnější oddělit tyto dvě kapitoly na žlučník a žlučové cesty. Nevěděla jsem, zda-li mohu do článku nějakým způsobem zasahovat, když se jedná o vložený článek, tak jsem se chtěla raději obrátit na tebe, zkušenější redaktorku :)

Přeji hezký slunečný den :) --IMG 3578rr.jpg Leona Karásková -- redakce WikiSkript 7. 5. 2011, 19:00 (CEST)

Ahoj Leano,

teď jsem se na to dívala a bohužel (nebo spíš bohudík :-)) to není moje práce. Já jsem tam pouze přidala obrázek z Graye. Článek o žlučníku vyňal Držiak (to je výborné řešení, protože naši čtenáři určitě budou hledat článek o žlučníku) a odkaz z nadpisu (na ten stejný článek o žlučníku, který je vložen) dal StenDy. Není to hrubá chyba, ale jak sis správně všimla, není to úplně optimální řešení (podle mě je to téměř zbytečné). Snad jsem Ti tím alespoň trochu pomohla :-).

--Romerová.jpg Michaela Romerová -- redakce WikiSkript 7. 5. 2011, 19:15 (CEST)

Netřeba synonym?[editovat zdroj]

Ahoj Míšo,

všimla jsem si například u článku Sacharáza jsi podepsala šablonu s tím, že synonyma netřeba. Myslím si, že to není v tomto případě ideální řešení:

  1. je to chemický název, kde se doporučuje dělat minimálně synonyma áza – asa
  2. minimálně toto synonymum již někdo vytvořil – tudíž existuje :)

Jen malý detail ve spoustě užitečné práce, kterou jinak bezpochyby děláš ;) Hezký večer ----Logo 8g05.png Kotletka -- redakce WikiSkript 12. 5. 2011, 22:15 (CEST)

Vidíš, tohle mi zrovna nenapadlo. Ač mi to příjde archaické, budiž. Nic se tím nezkazí. --Romerová.jpg Michaela Romerová -- redakce WikiSkript 12. 5. 2011, 22:17 (CEST)

Wiki4lístek[editovat zdroj]

Wiki4lístek.png

Ahoj Míšo!

Rád bych tímto Wikičtyřlístkem ocenil Tvůj dlouhý boj a finálový úspěch při zařizování kontroly článků z radiodiagnostiky! Vážím si toho, že i přes Tvé vytížení věnuješ WikiSkriptům tolik energie a výrazně je pomáháš zdokonalovat! Je mi ctí, že Ti mohu již podruhé věnovat symbolický Wikičtyřlístek! ----OK.png Ondřej Kučerka -- redakce WikiSkript 20. 5. 2011, 17:48 (CEST)


Ahoj Ondro,

moc Ti děkuji, ale zdaleka není dobojováno. Kontrola několika článků je sice pěkná, ale je tu ještě moře další práce, které je třeba.

--Romerová.jpg Michaela Romerová -- redakce WikiSkript 21. 5. 2011, 14:33 (CEST)

Albuminurie[editovat zdroj]

Ahoj Míšo,

narazil jsem na tvůj článek Albuminurie. Byl označen jako heslo, přesto byl do něj vložen článek Mikroalbuminurie a rozsahem tak byl přece jen delší než běžná hesla.

Šablonu heslo jsem odstranil, teď si ale říkám, jestli je nutné, aby byl článek Mikroalbuminurie opravdu vložen, zda by nestačilo odkázat na něj přes podrobnosti. Také v článku Mechanismus hyperglykémií indukovaného poškození tkání, do kterého je vložena Albuminurie by to pak možná šlo uspořádat přehledněji.

Díky za odpověď a měj se hezky

Kuba --Cooba.jpg Jakub Štefela (redakce WikiSkript) 26. 6. 2011, 21:03 (CEST)


Ahoj Coobo,

udelala jsem to tak prave kvuli clanku Mechanismus hyperglykémií indukovaného poškození tkání, kde puvodne byla vlozena jen mikroalbuminurie. Jestli povazujes za lepsi jine usporadani, je to na Tobe. Ja vysla z prednasky doc. Rysave, nefrolozky, na zaklade toho jsem vytvorila heslo o albuminurii. Potom Mvejr vytvoril nezavisle heslo o Mikroalbuminurii. Albuminurie je nadrazeny pojem, mikroalbuminurie je pouze typem albuminurie. V klinicke praxi ale nekteri lekari pouzivaji pojem mikroalbuminurie, nekteri albuminurie a mysli tim to same, dokonce i v Harrisonovi se pouziva oboji... Vlozenim mikroalbuninurie do albuminurie mi prijde celkove ten pojem kompletni, tim padem uz to nemusi byt heslo, ale plnohodnotny clanek...

Co Ty o tom soudis? :-)

--Romerová.jpg Michaela Romerová -- redakce WikiSkript 27. 6. 2011, 02:44 (CEST)

Ahoj,
máš pravdu, nakonec nejlepší bude nechat to jako článek. Já jen nevěděl, jak je to přesně s tím rozdělením.
Díky a hezký začátek léta --Cooba.jpg Jakub Štefela (redakce WikiSkript) 27. 6. 2011, 10:49 (CEST)

Hemokultura[editovat zdroj]

Ahoj Míšo,

pri kontrole článkov nezaradených do portálu som narazil na Tvoj rozpracovaný článok Hemokultura. Budeš na ňom ešte pracovať? Alebo ho označím ako pahýl? Alebo je už hotový a len si zabudla odobrať šablónu? Vďaka, pevné skúškové nervy (alebo už oslavuješ voľno?:) Ahoj!--Držiak.jpg Jakub Žiak -- redakce WikiSkript 27. 6. 2011, 16:26 (CEST)

Ahoj Kubo,

mas pravdu, uplne jsem na ten clanek zapomela. Sablon uz je pryc. Ja uz mam nekolik tydnu volno, ale uplne jsem se zabrala do WikiLectures, tak jsem zapomela na sve nedodelky jinde. Preju taky brzke volno.

--Romerová.jpg Michaela Romerová -- redakce WikiSkript 27. 6. 2011, 17:36 (CEST)

Loga[editovat zdroj]

Nursing symbol black.svg

Ahoj Míšo,

chtěl jsem se zeptat, nebylo by lepší ponechat oboru/portálu "Zdavotní sestra" logo olejové lampičky? Jednak je to víceméně mezinárodní logo zdrav. sester, jednak se ve WS nebude krýt s logem "Ošetřovatelství". Vznáším dotaz na Tebe, jelikož jsem si všiml, že jsi na hlavní stranu WS ikony doplňovala, ale samozřejmě názory jiných jsou také žádané.

S pozdravem a přáním příjemného zbytku prázdnin!! ----OK.png Ondřej Kučerka -- redakce WikiSkript 21. 9. 2011, 10:35 (CEST)

Ahoj, udělala jsem to pouze dočasně, bude třeba asi vytvořit logo úplně nové, aby ladilo k ostatním... (Stejně jako chybí ještě některá loga - VPL, endokrinologie...). Uvidíme, jak si s tím grafik poradí, ale určitě se nechá tou lampičkou inspirovat. Díky, že jsi nahrál ty nová loga i na portály. Dneska budu pokračovat i se změnou jejich vzhledu (nebo alespoň většiny z nich...).

Zatím se měj. --Romerová.jpg Michaela Romerová -- redakce WikiSkript 21. 9. 2011, 13:19 (CEST)

Portál:Otázky ke státní zkoušce z interny (1. LF, VL)[editovat zdroj]

Ahoj Míšo,

chtěla jsem se s Tebou poradit ohledně práce na portálu Otázky ke státní zkoušce z interny. V poslední době se mírně upravil seznam otázek i tripletů, je v tom asi ještě zmatek, ale nicméně na stránkách 1. a 3. interny by již měl být aktualizovaný seznam [2] a [3]. Ráda bych se do toho pustila a aktualizovala ho i s dalším prolinkováním. Nevím, ale jestli na tom paralelně nepracuje někdo jiný. Vím, že jsi se v minulosti o to taky starala.

Hezký den, Míša.--Michaela Mužilová 1. 12. 2011, 13:18 (CET)

Ahoj, (tak doufám, že to změnili k lepšímu :-)) já jsem na tom dělala dříve, ale už to pro mě není teď tak aktuální. Jestli máš čas, pusť se do toho.

--Romerová.jpg Michaela Romerová -- redakce WikiSkript 1. 12. 2011, 14:47 (CET)

Spíš to jsou malé změny ve znění otázek, ale je potřeba předělat všechny interní obory. Pustím se postupně do toho. Přijde mi to využitelné pro studenty připravující se na státnici, když potřebují dohledat konkrétní otázku.

--Michaela Mužilová 1. 12. 2011, 14:57 (CET)

Srdečné blahopřání[editovat zdroj]

Přeji vše nejlepší :-) Čestmír --CeSt2.jpg RNDr. Čestmír Štuka, MBA -- redakce WikiSkript 8. 7. 2012, 21:56 (CEST)

Sheehanův syndrom[editovat zdroj]

Ahoj Míšo, mohla bys prosím u článku Sheehanův syndrom doplnit odkud jsi čerpala? Děkuji a ať se ti daří =)--421786 576660865680256 485897316 n.jpg Martina Ševčíková, redakce WikiSkript 17. 4. 2015, 14:37 (CEST)