Průvodce:Bioetika 2 (1. LF UK)

Z WikiSkript

(přesměrováno z Průvodce:Etika II (1. LF UK))

Bioetika 2
B00629
Garant doc. ThDr. Václav Ventura, Th.D.
Kredity 2
Web Ústav humanitních studií v lékařství 1. LF UK
SIS Informace v SISu
Počet hodin 25
Způsob výuky přednášky, stáže
Zkouškové otázky Zkouškové otázky na WikiSkriptech
Absence žádná (možnost náhrady s jiným kruhem po domluvě)
Způsob ukončení klasifikovaný zápočet


Jedná sa o týždňovú stáž. Pondelok sa začína poobede, ale zvyšné dni sú doobeda. Ocitnite sa na piatich pracoviskách, kde je výskyt etických problémov na každodennom poriadku. Postupne navštívite gynekologicko-pôrodnické oddelenie, liečebňu psychiatrických pacientov, Jedličkov ústav, KARIM a Hospic Štrasburk. V utorok a štvrtok vyučovanie začína vo Faustovom dome, ostatné dni sa zídete na príslušnom mieste. Bioetika v 4. ročníku je určite zaujímavejšia ako tá v treťom. Každý z vás si nájde aspoň jednu tému, ktorá ho zaujme.

Klasifikovaný zápočet[upravit | editovat zdroj]

Bioetika 2 sa už nekončí skúškou, ale KZ, ale podstata ostala tá istá. Jedná sa o malé slovné preskúšanie zo zoznamu skúškových otázok. Z 30 otázok sa ťahá jedna. Ak sa počas týždňa vyskytnú veci, ktoré buď doc. Venturom alebo doc. Paynom budú uvedené ako "toto sa naučte", tak ich neovládanie títo skúšajúci fakt preveria a ich nevedomosť vás pošlú domov sa doučiť (v SISu to budete mať stále ako prvý pokus).

Verdikt[upravit | editovat zdroj]

Nič obtiažne a podľa môjho názoru lepšie ako niektoré klinické stáže. Určite vás donúti zamýšľať sa nad niektorými témami.

Externí odkazy[upravit | editovat zdroj]