Průvodce:ORL (1. LF UK)

Z WikiSkript

Otorhinolaryngologie
B00123
Garant prof. MUDr. Jan Betka, DrSc., doc. MUDr. Olga Dlouhá, CSc.
Kredity 3
Web Klinika ORL a chirurgie hlavy a krku 1. LF UK a FN Motol
SIS Informace v SISu
Počet hodin 50
Způsob výuky přednášky, stáže
Zkouškové otázky

Seznam otázek

Otázky na WikiSkriptech
Absence po nasbírání 270 bodů libovolná
Způsob ukončení zkouška

Jedná se o dvoutýdenní stáž, která probíhá v Motole (informace o stáži na webu kliniky). Jeden den (obvykle pátek prvního týdne) se stážuje na Foniatrické klinice v Žitné ulici. Stáž je pojatá dost moderně, účast je v podstatě nepovinná, jenže za každou přednášku nebo stáž na oddělení dostáváte body za účast. Na zápočet je potřebné získat 270 bodů (není-li uvedeno jinak, v případě že tam vycházel svátek se bodování upraví). Přednášky jsou hodnocené 10 nebo 15 body, první asistence na sále 20 bodů a dvě dopolední přednášky (první týden středu a pátek) za 35 bodů. Podrobný rozpis stáže s bodovým ohodnocením obdržíte první den. Viz podmínky k získání zápočtu.

Když někdo chybí, může si nahradit mimo výukovou dobu, ale je to jen za 5 kreditů na hodinu. Pokud chodíte poctivě a máte bodů dost, tak můžete končit už v úterý druhý týden stáží a na udělování zápočtu (ve středu) místo sebe poslat po někom jen svůj index. V opačném případě musíte nasbírat dost bodů na ambulancích nebo sále (5 kreditů/hodina) ve čtvrtek nebo pátek ve druhém týdnu, když už nejsou přednášky.

Přednášky[upravit | editovat zdroj]

Přednášky jsou kvalitní a na zkoušku vás velice dobře připraví.

Zkouška[upravit | editovat zdroj]

Zkouška nepatří mezi nejsnadnější v porovnání s ostatními zkouškami ve 4. ročníku, ale dá se zvládnout. Zkouškové otázky dostanete vytištěné před první stáží. Zkoušeni jste z dupletu otázek. Jména zkoušejících jsou vyvěšena před vchodem do přednáškové místnosti. Ke zkoušce doporučuji zopakovat základní anatomii týkající se probraných oblastí. Zkoušející chtějí vidět, že umíte logicky uvažovat a dokážete si získané znalosti propojit.

Studijní materiály[upravit | editovat zdroj]

  • KLOZAR, Jan. Speciální otorinolaryngologie. 1. vydání. Praha : Galén : Karolinum, 2005. ISBN 80-246-1125-2.

Verdikt[upravit | editovat zdroj]

ORL je jedna z větších zkoušek, stáž je kvalitní a přednášky výborné. Každému medikovi je umožněno asistovat na sále. I zde platí, že se zájemci o obor mohou dozvědět mnohem více, vyučující jsou v tomto ohledu velice vstřícní a nabízejí vám mnoho možností k dalším stážím na této klinice.