Průvodce:Klinická biochemie (1. LF UK)

Z WikiSkript

Klinická biochemie
B00114
Garant prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc., MBA
Kredity 2
Web Ústav lékařské biochemie a laboratorní diagnostiky 1. LF UK
SIS informace v SISu
Počet hodin 25
Způsob ukončení zkouška

Klinická biochemie je týdenní předmět. Výuka začíná každý den v 8 hodin a probíhá na děkanátu, vchod z Kateřinské 32 v přízemí vlevo v posluchárně ÚKBLD č. dv. 1.089. Výuka je pojata formou přednášek − seminářů (diskuse kazuistik), které trvají do 12.15–12.30. Jedna absence je povolená. Zápočet se uděluje za účast. Předmět bývá zařazen do stejného semestru jako interna, což není úplně k zahození.

Zkouška[upravit | editovat zdroj]

Máte trochu možnost si zkoušejícího vybrat – budete čekat na chodbě a jednotliví zkoušející si vás budou volat dovnitř. Mezi doporučené patří as. Šebesta nebo MUDr. Brodská. Moc se nevyhazuje, ale příliš na to nespoléhejte.

Zkouškových otázek je 60 a pár dnů vám zaberou – i takový týden učení na tenhle předmět není k zahození, protože znalosti jednotlivých biochemických markerů a vyšetření pak využijete v dalších oborech.

  • Pokud jde o zdroje, tak (kromě učebnic) lze doporučit vypracované otázky od Mikšíka a Jirky Beneše (zabalené v zipu). Dále Portál:Klinická biochemie na Wikiskriptech.
  • Za zmínku stojí, že ústav má dost kvalitní internetové stránky a kromě seznamu zkouškových otázek a upřesnění místa a času výuky tam najdete i powerpointové prezentace nebo vypracované učební texty na e-learningu, které pokrývají většinu zkouškových otázek. K některým otázkám je to prakticky jediný zdroj informací.

Odkazy[upravit | editovat zdroj]