Průvodce:Klinická genetika (1. LF UK)

Z WikiSkript

Klinická genetika
Garant prof. MUDr. Ondřej Šeda, Ph.D.
Kredity 2
Web Ústav biologie a lékařské genetiky 1. LF UK a VFN
SIS Informace v SISu
Počet hodin 25
Způsob výuky semináře
Absence 1
Způsob ukončení zápočet za docházku

Jde o týdenní stáž se zápočtem za účast.

Výuka[upravit | editovat zdroj]

Je dělaná formou seminářů, jeden den je prohlídka laboratoří a jeden den je účast na ambulancích klinické genetiky v areálu dětské kliniky na Karlově (na svůj ambulantní den se studenti rozepisují první den stáže, první skupinka může jít na ambulanci hned v pondělí po úvodním semináři). Povolena je jedna absence (s výjimkou zkrácených výukových týdnů, kdy se musí odchodit všechny dny stáže). V případě potřeby je možné domluvit nahrazování s jiným kruhem – kontaktujte předem vedoucí předmětu (doc. MUDr. Alice Baxová, CSc.). Semináře i zbytek stáží se dají pochválit, zejména ta stáž na ambulanci byla zajímavá. Program: Náplň stáže

Místa výuky[upravit | editovat zdroj]

Semináře probíhají na Purkyňově ústavu v seminární místnosti (hned vedle Rotundy). Stáže pak na Oddělení lékařské genetiky probíhají v areálu KDDL 1. LF UK a VFN (mapa) v budově E1b (za vrátnicí pokračujte rovně); vystoupíte do 2. patra a půjdete chodbou doleva, pak opět doleva a na konci chodby jste tam ☺.

Výbava[upravit | editovat zdroj]

Budete potřebovat bílé pláště a platný průkaz studenta (na sezení na semináři potřeba nejsou, ale určitě je budete potřebovat v ten den, co jdete na ambulanci, a v ty dny, kdy je na programu návštěva laboratoře - tedy určitě ve středu a event. v úterý).