Průvodce:Revmatologie (1. LF UK)

Z WikiSkript

Revmatologie
B00579
Garant

prof. MUDr. Karel Pavelka, DrSc.

zodpovědný učitel MUDr. Šárka Forejtová e-mail: fore@revma.cz
Kredity 2
Web Revmatologická klinika 1. LF UK v Praze a Revmatologický ústav
SIS Informace v SISu
Počet hodin 25
Způsob výuky přednášky, stáže
Zkouškové otázky

Seznam všech zkouškových otázek ke zkoušce z interny na WikiSkriptech

Otázky z revmatologie ke státní zkoušce z interny na WikiSkriptech
Absence 1
Způsob ukončení zápočet za účast

Revmatologie je jednotýdenní stáž, která se koná v Revmatologickém ústavu na Albertově v ulici Na Slupi 4 (vstup je z boku z ulice Horské). V SISu ani na ústavních stránkách nebyly k rozvrhu výuky žádné informace. Najdete je na nástěnce v přízemí ústavu, napravo od vrátnice.

Přednášky[upravit | editovat zdroj]

Přednášky jsou velmi dobře připravené a koncipované tak, aby se probralo co nejvíc zkouškových otázek. Doporučuje se na ně chodit. Zápočet se uděluje za účast. Docházka se zjišťovala kolující prezencí během přednášky. I přes tento volnější přístup byla účast velmi vysoká – prostě ze zájmu. Je povolena jedna absence, ale stejně na tom až tolik nezáleží – viz výše.

Rozvrh[upravit | editovat zdroj]

Výuka začínává od 8.00 a končí v poledne. Nepravidelně se střídají teoretické semináře a stáže na oddělení a ambulancích. Pořadí lze vyčíst z rozvrhu, který student dostane na začátku týdne. Na praktickou část výuky jsme se v pondělí rozdělili do cca 4 skupinek, kterým byl přidělen vyučující. Ke stejnému doktorovi jsme šli i další dny podle domluvy buď do ambulance nebo na oddělení. Jeden den byl vyčleněn pro vizitu. Pro praktickou výuku, která trvá několik hodin každý den, je třeba si donést plášť a přezuvky.

Závěr[upravit | editovat zdroj]

Nelze jinak než chválit. Velmi přínosný týden z hlediska získaného množství informací, které se budou hodit ke zkoušce. Jinak nečekejte, že se na revmatologii budou probírat vaše bolesti zad – hlavní důraz se klade na systémová imunitní onemocnění typu SLE, sklerodermie, dermatomyositid a podobně, což se hodí i do mnoha dalších oborů.

Odkazy[upravit | editovat zdroj]