Průvodce:Neurochirurgie (1. LF UK)

Z WikiSkript

Neurochirurgie
B00118
Garant prof. MUDr. Vladimír Beneš, DrSc.
Kredity 3
Web Neurochirurgická a neuroonkologická klinika 1. LF UK a ÚVN Praha
SIS Informace v SISu
Počet hodin 50
Způsob výuky přednášky, stáže
Zkouškové otázky Otázky ke zkoušce z neurochirurgie na WikiSkriptech
Absence 2
Způsob ukončení zkouška

Jedná se o 2-týdenní stáž v Ústřední Vojenské Nemocnici ve Střešovicích, pavilon CH1, část A, 1. patro, kde se nachází konferenční místnost a sekretariát neurochirurgie. Stáže začínají kolem 8:15 a končí ve 12:00 až 12:30. Doc. Plas se snaží, aby každý šel alespoň jednou na sál. Domluva a individuálním docházení na kliniku je možná.

Semináře[upravit | editovat zdroj]

Seminářů je hodně, nějaká témata jsou lepší jiná horší. Většinu seminářů vede doc. Plas a v jeho podání jsou všechna témata zajímavá.

Zkouška[upravit | editovat zdroj]

Zkoušku je možné dělat poslední den stáže, tyhle termíny Vás doc. Plas zapíše po domluvě, na další se zapisuje v SISu. Před zkouškou se píše lehký zápočtový test (tj. neuděláte-li ho, nepřicházíte o termín!). Skládá se ze 30 otázek, každá má 3 odpovědi, z nichž vždy 1 je správně. Na samotnou zkoušku doporučuji se učit z vypracovaných otázek Jiřího Beneše a to doplnit obsahem přednášek a případně si půjčit knihu: Martin Sameš a kol.- Neurochirurgie. Zkoušející: doc. Plas zkouší vždy mimo pátek, dále prof. Beneš, MUDr. Häckel, MUDr. RNDr. Bradáč.

Absence[upravit | editovat zdroj]

Povolené jsou dvě absence. Jestli v pátek v 2. týdnu máte možnost absence, tak ji využijte, zápočet dostanete v den zkoušky.

Verdikt[upravit | editovat zdroj]

Po výukové stránce perfektně pojatý a zajímavý předmět, který vám dá hodně informací užitečných pro praxi i v nechirurgických oborech.

Odkazy[upravit | editovat zdroj]

Související články[upravit | editovat zdroj]

Externí odkazy[upravit | editovat zdroj]