Průvodce:Endokrinologie a metabolismus (1. LF UK)

Z WikiSkript

Interna – endokrinologie a metabolismus
B00305
Garant prof. MUDr. Štěpán Svačina, MBA, DrSc.
Kredity 5
Web III. interní klinika - klinika endokrinologie a metabolismu 1.LF a VFN v Praze
SIS Informace v SISu
Počet hodin 75
Způsob výuky přednášky, stáže
Zkouškové otázky

Seznam všech zkouškových otázek ke zkoušce z interny na WikiSkriptech

Otázky z endokrinologie a matebolismu ke státní zkoušce na WikiSkriptech
Absence 0 dní, domluva rozumná
Způsob ukončení dostatečná účast na výuce, test

Endokrinologie a metabolismus je 3týdenní stáž, která se koná na III. interní klinice. Každý den se začíná přednáškou v Charvátově sále v 8.00. Přednáška trvá do 9.45 a v 10.00 začínají praktické stáže u lůžka – celkem se účastnící 2 kruhy rozdělí na 4−5 skupin a ty jsou rozepsány na jednotlivá pracoviště: osteocentrum, metabolická jednotka, standardní endokrinologická oddělení, ambulance na poliklinice a odd. B a C III. interní kliniky. Stáže končívají tak kolem 11.30. Přesný rozpis je na nástěnce kliniky nebo na webu kliniky.

Na první den

Pro zahájení této stáže musíte hned první hodinu přinést výsledky testu, který si sami doma napíšete. Pro napsání tohoto testu se musíte přihlásit do e-learningového kurzu (detailní popis si najdete na stránkách kliniky). Přihlásíte se pomocí přihlašovacích údajů stejně jako do SISu. Po úspěšném přihlášení se dostanete na stránku, kde máte témata (poruchy metabolismu lipidů, obezita…) v sekcích „metabolické choroby“ a „endokrinologie“ a pak vlastní vstupní test znalostí, sestavený právě z výše uvedených témat. Ta témata vycházejí rozsahem asi na 20 stránek textu a je to v podstatě velmi obecně shrnutý celý předmět. Test je jednoduchý, jenom fyziologické hodnoty asi třeba vygooglit :) Limit, který musíte mít, je 16 z 22 bodů. Výsledek testu s vaším jménem si vytisknete (popř. stačí PrintScreen obrazovky na mobilu) a donesete první den do školy.

Přednášky a stáže[upravit | editovat zdroj]

Většinou přednáší profesoři a docenti, kteří se o danou problematiku zajímají a na kvalitě přednášek to je znát. Stáže mají taky dobrou kvalitu, pacientů je dostatek, hodně si jich vyšetříte a pak si je vždy detailněji proberete s vyučujícím.

Absence[upravit | editovat zdroj]

Od roku 2018/2019 se prezence kontroluje pomocí čtečky ISICů na vrátnici III. interní kliniky. Absence nejsou povolené, ale rozumné důvody omlouvají.

Zápočet[upravit | editovat zdroj]

Na konci stáže musíte napsat test. Má vcelku dobrý limit (stačí 24 správně z 30) a vždy je jen 1 odpověď správně. Nebývá to problém, 99 % studentů test napíše na poprvé. Od roku 2018/2019 se test píše v elektronické podobě on-line na telefonech nebo jiných elektronických zařízeních.

Verdikt[upravit | editovat zdroj]

Skvělá stáž, na praxi se dozvíte hodně, vyšetříte mnoho pacientů, přednášky jsou zajímavé. Nedá se hodnotit jinak než skvěle.

Odkazy[upravit | editovat zdroj]