Průvodce:Endokrinologie a metabolismus (1. LF UK)

Z WikiSkript

Interna – endokrinologie a metabolismus
B00305
Garant prof. MUDr. Štěpán Svačina, MBA, DrSc.
Kredity 5
Web III. interní klinika - klinika endokrinologie a metabolismu 1.LF a VFN v Praze
SIS Informace v SISu
Počet hodin 75
Způsob výuky přednášky, stáže
Zkouškové otázky

Seznam všech zkouškových otázek ke zkoušce z interny na WikiSkriptech

Otázky z endokrinologie a matebolismu ke státní zkoušce na WikiSkriptech
Absence 0 dní, domluva rozumná
Způsob ukončení dostatečná účast na výuce, test

Endokrinologie a metabolismus je 3týdenní stáž, která se koná na III. interní klinice. Každý den se začíná přednáškou v Charvátově sále v 8.30. Přednáška trvá do 9.45 a v 10.00 začínají praktické stáže u lůžka – celkem se účastnící 2 kruhy rozdělí na 4−5 skupin a ty jsou rozepsány na jednotlivá pracoviště: osteocentrum, metabolická jednotka, standardní endokrinologická oddělení, ambulance na poliklinice a odd. B a C III. interní kliniky. Stáže končívají tak kolem 11.30. Přesný rozpis je na nástěnce kliniky nebo na webu kliniky.

Přednášky a stáže[upravit | editovat zdroj]

Většinou přednáší profesoři a docenti, kteří se o danou problematiku zajímají a na kvalitě přednášek to je znát. Stáže mají taky dobrou kvalitu, pacientů je dostatek, hodně si jich vyšetříte a pak si je vždy detailněji proberete s vyučujícím.

Absence[upravit | editovat zdroj]

Prezence se kontroluje pomocí čtečky ISICů na vrátnici III. interní kliniky. Absence nejsou povolené, ale rozumné důvody omlouvají.

Zápočet[upravit | editovat zdroj]

Na konci stáže musíte napsat test. Má vcelku dobrý limit (stačí 24 správně z 30) a vždy je jen 1 odpověď správně. Nebývá to problém, 99 % studentů test napíše na poprvé. Test se píše v elektronické podobě on-line na telefonech nebo jiných elektronických zařízeních.

Verdikt[upravit | editovat zdroj]

Skvělá stáž, na praxi se dozvíte hodně, vyšetříte mnoho pacientů, přednášky jsou zajímavé. Nedá se hodnotit jinak než skvěle.

Odkazy[upravit | editovat zdroj]