Průvodce:VZMP (1. LF UK)

Z WikiSkript

Veřejné zdravotnictví a medicínské právo - předstátnicová stáž
B01052
Garant MUDr. Mgr. Jolana Těšinová
Kredity 4
Web Ústav veřejného zdravotnictví a medicínského práva 1. lF UK
SIS informace v SISu
Počet hodin 50
Způsob ukončení zkouška

Jedná se o dvoutýdenní předmět probíhající formou seminářů. Začíná se každý den v 8:30 ve Faustově domě v 1. patře, na dveřích visí rozpis jednotlivých seminářů pro dané dva týdny.

Semináře[upravit | editovat zdroj]

Trvají oficiálně do 12:30, ale je to na jednotlivých přednášejících – někdy se končilo v 11:30, někdy až kolem 13:00. První týden se probírají právní aspekty zdravotní péče a druhý týden veřejné a sociální lékařství. Většina seminářů je docela zajímavá a probírají se skutečně ta témata, která se hodí ke zkoušce. Velice vstřícný přístup má as. Těšinová, snaží se, aby byla výuka dobře zorganizovaná. Ke studiu jsou doporučované především prezentace a výukové texty, které jsou na webu ústavu. Přístupové údaje dostanete první den stáže. Dále je k dispozici učebnice medicínského práva, kterou si můžete zapůjčit na sekretariátu ústavu.


Absence a zápočet

Není povolená. Prezence probíhá formou podepisování na papír. Uděluje poslední den stáže za účast.

Státní zkouška[upravit | editovat zdroj]

Termíny

Všechny kruhy mají stáž nakombinovou do bloku s dvoutýdenní neodkladnou medicínou. Kruhy, které mají nejdřív právo, se mohou po získání zápočtu přihlásit na jakékoliv vypsané termíny – tedy klidně i o týden dřív, než jsou oficiální termíny pro jejich kruhy. Kruhy, které mají nejdřív ARO musí počkat až na oficiální státnicový týden a termíny pro ně určené, zápočet nelze získat dřív než poslední den stáže z důvodu nutné 100% účasti.


Průběh

Přístup zkoušejících je poměrně přátelský. Rozpis komisí visí na sekretariátu. Vystačíte s tím, co uslyšíte na seminářích, projdete v učebních textech z webu nebo případně z vypracovaných otázek. U nich buďte ale opatrní, obzvláště medicínské právo se velice často mění. Je nutné tedy některé informace aktualizovat.


Odkazy[upravit | editovat zdroj]