Průvodce:Biologie a genetika (1. LF UK)

Z WikiSkript

Biologie a genetika 1
B00005
Garant prof. MUDr. Ondřej Šeda, Ph.D.
Kredity 5
Web Ústav biologie a lékařské genetiky 1. LF UK a VFN
SIS informace v SISu
Počet hodin 60
Způsob ukončení zápočet

Tento předmět vás naučí základům genetiky a začíná v LS prvního ročníku, kde je ukončený zápočtem. Poté pokračuje v ZS 2. ročníku, kde je zakončený zkouškou. Předmět je vyučován formou přednášek a praktických cvičení.

Praktická cvičení[upravit | editovat zdroj]

Cvičení jsou povinná, můžete mít jednu neomluvenou a jednu omluvenou absenci. Probíhají v rotundě Purkyňova ústavu, narozdíl od histologie však v přízemí. Na začátku vyučující přednese látku, většinou zopakuje, co se probíralo předchozí týden na přednášce. Poté se počítají příklady z učebnice či se vyplňují protokoly, i za využití počítače. Píšou se dva průběžné testy (Cytogenetika a Formální genetika) a na konci pak zápočtový test, všechny tři testy jsou již psané na počítači. V případě, že v testech neuspějete, můžete si je opravit na konci semestru. Na každý test máte tři pokusy. 

Přednášky[upravit | editovat zdroj]

Přednášky jsou opět nepovinné, ale doporučené. Jsou určitě obohacující, u studentů však nejsou tolik oblíbené a účast na nich bývá velmi malá. Ne všechny prezentace z přednášek jsou na internetu a jelikož vyučující požadují často právě znalosti z přednášek, vyplatí se na ně alespoň občas zavítat. 

Zápočet[upravit | editovat zdroj]

Na udělení zápočtu je potřeba docházka a úspěšně splněné všechny tři testy.

Verdikt[upravit | editovat zdroj]

Předmět je to zajímavý, v prvním ročníku nezabere tolik času a úsilí. 

Odkazy[upravit | editovat zdroj]