Průvodce:Hematologie (1. LF UK)

Z WikiSkript

Interna – hematologie
B00307
Garant prof. MUDr. Marek Trněný, CSc.
Kredity 3
Web I. interní klinika-klinika hematologie 1. LF UK a VFN
SIS informace v SISu
Počet hodin 50
Způsob výuky stáže, semináře
Zkouškové otázky

Seznam všech zkouškových otázek ke zkoušce z interny na WikiSkriptech

Otázky z hematologie ke státní zkoušce z interny na WikiSkriptech
Absence 0
Způsob ukončení zápočet

Hematologie je dvoutýdenní předmět. Výuka probíhá na I. interní klinice (areál VFN). První den se začínalo v 8:15 a končilo výjimečně v 13:30, ostatní dny probíhaly dle podrobného rozpisu, který visí na nástěnce. Obecně to probíhá tak, že od 8:15 do 10:30 se konají stáže na odděleních I. interny, na ÚHKT a "kachlíkárně" (oddělení, aferetická jednotka,…). Na klinické stáže se musíte sami rozdělit do několika skupin. Od 10:45 do 12:30 jsou přednášky, ale rozvrh je variabilní dle okolností. Na I. interně je šatna, kde si člověk může nechat věci, když jde na oddělení nebo i po celou dobu stáže, UHK nemá šatnu a na poliklinice je šatna také.

Absence[upravit | editovat zdroj]

Na začátku dostanete papír s tabulkou, do které se vyučující podepisují. Absence není oficiálně povolena, ale v případě nemoci je možné chybět.

Test[upravit | editovat zdroj]

Píše se vstupní a výstupní test. Oba testy jsou na internetu na moodle (dl1.cuni.cz). Odkaz pro návod na přihlášení se k testu a zapsání do kurzu je zde. Musíte se přihlásit tak jako do SISu. Na vypracování testu máte neomezeně času a neomezeně pokusů!!! Vstupní test je takové hematologické minimum z fyziologie. Je nutné donést vytištěnou hlavičku 1. den stáže. Výstupní test je poměrně náročný. Je nutné dosáhnout minimálně 80 % (24/30). S vytištěnými testy (stačí hlavička testů) + prezence + index = zápočet poslední den stáže.

Verdikt[upravit | editovat zdroj]

Stáže jsou dobré, přednášky také. Přístup vyučujících byl velmi přátelský. Jestli se vám nelíbila hemačka do teď, tak už asi nebude, ale můžete změnit názor jako já.

Odkazy[upravit | editovat zdroj]

Vypracované otázky[upravit | editovat zdroj]

Externí odkazy[upravit | editovat zdroj]