Průvodce:PP interní medicína

Z WikiSkript

Jedná se o 2-týdenní stáž na interním oddělení. Můžete ji absolvovat o prázdninách nebo již v zimním zkouškovém období, máte-li čas.

Tip.png
Tip: Procvičte si EKG v naší poznávačce

Procvičování:EKG (1. LF UK)

Tip.png
Tip: Procvičte si EKG v naší poznávačce

Školní smlouva[upravit | editovat zdroj]

Stejně jako v druhém ročníku u sesterské praxe si zjistěte, zda nemocnice vyžaduje školní smlouvu (stáhnout si ji můžete ze stánek fakulty – „formuláře“) a zda po vás nebude chtít (ještě navíc) svou vlastní.

Musíte si v ní sami nejprve vyplnit datum stáže v nemocnici + jméno ředitele příslušné nemocnice a poté odevzdat na studijním oddělení, kde ji dají k podepsání děkanovi. Ze strany nemocnice ji pak nechte podepsat ředitelem nemocnice.

Náplň praxe[upravit | editovat zdroj]

Cílem prázdninové praxe z interny je seznámit studenta s provozem lůžkového interního oddělení nemocnice a s povinnostmi sekundárního lékaře na tomto oddělení. Dalším posláním praxe je dát studentům možnost prohloubit si nebo získat některé klinické dovednosti, přičemž všechny úkony studenti provádějí pod dohledem lékaře. Sylabus naleznete zde.

Potvrzení o vykonané praxi[upravit | editovat zdroj]

(K dispozici je na webových stránkách studijního oddělení - odkaz zde) vám vydá primář oddělení, na kterém jste stážovali. Toto potvrzení je třeba donést na asistentům zodpovědným za letní praxi - seznam, u kterých dostanete zápočet. Nezapomeňte si nechat potvrdit výkony do LOG-BOOKŮ!!